پنج نکته که در هنگام خرید یک سردخانه باید به آن توجه کرد:

سیکل برودت یکی از مهم ترین خرید های شماست. یک سردخانه مناسب بهترین راه برای مجهز کردن فضای کسب و کار شما خواهد بود که به شما این امکان را میدهد تا همه چیز را در یک فضای راحت انبار کنید و از نگهداری چندین فریزر و یخچال که در دراز مدت هزینه خیلی زیادی برای شما دارند اجتناب کنید.

اگر به دنبال خرید یک سردخانه هستید به شما پیشنهاد میکنیم که این ۵ نکته را حتما برسی کنید تا مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

۱. نوع محصولاتی که قرار است در سردخانه نگهداری شوند
مسلما این مهم ترین نکته است. نوع غذایی که شما قصد نگه داری آن را دارید اصلی ترین فاکتور در انتخاب مدل سردخانه ای است که شما خریداری میکنید. اگر محصولات شما یخ زده هستند شما نیاز به یک سردخانه زیر صفر(۱۸-,۲۲-) دارید و اگر بیشتر به دنبال محصولات تازه هستید باید یک سردخانه بالای صفر تهیه کنید(۲+, ۴+).
اگر هم هردو این محصولات هدف شما هستند به راحتی میتوانید یک سردخانه مخلوط خریداری کرده تا قادر به نگه داری هردو این محصولات باشید. به طور مثال, اگر یک مدرسه هستید داشتن یک سردخانه زیر صفر کار شما را خیلی راحت تر میکند, در حالی که یک رستوران به دلیل این که همیشه محصولات تازه نیاز دارد باید به دنبال خرید یک سردخانه بالای صفر باشد.

2. تحویل محصول
هرکسی این مسئله را به عنوان یک نکته مهم در انتخاب سردخانه نمیبیند. سیکل دریافت محصولات غذایی ارتباطی مستقیم با سایز سردخانه شما دارد. اگر شما به صورت منظم و در اندازه های کوچک محصولات را دریافت میکنید میتوانید از سایز کوچک تر سردخانه ها استفاده کنید ولی اگر دوره دریافت محصولات نا مشخص است و اندازه آنها بزرگ است باید به فکر تهیه یک سرد خانه بزرگ باشید.
اگر درباره دوره دریافت محصول و یا سایز ان مطمئن نیستید و به دنبال مرتب کردن ان هستید هزینه ارسال را با اختلاف هزینه در سایز سردخانه مقایسه کنید و به احتمال زیاد خرید یک سردخانه بزرگ در دراز مدت خیلی به صرفه تر است.

3. فاصله
حتما میدانید که نقشه فضای کسب و کار شما خیلی مهم است پس بهتر است که ببینید سردخانه شما تا محل آماده سازی محصولات چه قدر فاصله دارد تا نیاز های شما به خوبی برآورده شود.
دانستن اینکه سردخانه شما کجا قرار دارد و فاصله ان با محل آماده سازی ، به سیستم مدیریتی شما کمک به سزایی میکند.

4. فضا
باید اندازه ها را در نظر بگیرید, تا بدانید فضای کافی برای سردخانه دارید یا نه. منظور از اندازه, اندازه های خارجی یک سردخانه است. چرا که با توجه به نوع مصالح استفاده شده سایز بیرونی و درونی یک سردخانه خیلی تغییر میکند و یک اشتباه کوچک محاسباتی میتواند پول شما را هدر دهد.

5. موقعییت قرار گیری سیکل برودتی
سیکل برودتی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. سیکل برودتی میتواند گرم و پر صدا باشد پس باید توجه داشته باشید که فضای مورد نیاز ان در دسترس شما هست. میتوانید با اجازه گرفتن از همسایه های خود سیکل را روی سقف یا دیوار ساختمان خود قرار دهید, پس قبل از خرید با همه هماهنگ کنید تا به مشکل بر نخورید.